Luminiscenční pigmenty a barvy: novinky v sortimentu Servis Centra

8. 01. 2019

Náš nový partner, španělská firma Soluciones Luminiscentes, se zaměřuje na vývoj a výrobu luminiscenčních pigmentů a barev. Tyto produkty nachází uplatnění v celé řadě odvětví – od oblasti tisku a sítotisku, výroby bezpečnostního značení, přes oblast umění, až po odvětví kosmetického a zábavního průmyslu.

V Soluciones Luminiscentes (dále SL) vyrábí všechny druhy fotoluminiscenčních barev a laků. Firma má vlastní výrobní postupy, disponuje kvalitními stroncio-hliníkovými pigmenty, které jsou testovány a vyvíjeny téměř 10 let. Díky tomu je tato značka zárukou úspěšné aplikace.
Z obsáhlé nabídky produktů představujeme následující:


Tekuté nátěry

Barvy na bázi vody: pro vnitřní i venkovní použití, bez jakýchkoli těkavých látek, bez znečisťujících látek a zápachu. Vodou ředidlový nátěr je bezpečný. Je navržen a vytvořen pro ty aplikace, kde není žádoucí použít ředidlové barvy (které produkují výpary a/nebo zápach ředidla).

Akrylové barvy: využití na množství povrchů, jednosložková barva, ideální všechny aplikace, rychleschnoucí. Akrylová barva na bázi ředidla má velkou abrazivní odolnost a zásadivost. Má výbornou přilnavost na jakýkoliv povrch, zvláštně pak je vhodná pro nátěry betonových a asfaltových vozovek v průmyslových halách, na parkovištích a dálnicích nebo silnicích, které musí odolat častému používání. Jedná se o univerzální barvu, která je velmi žádaná pro svoji vynikající výkonnost, kvalitu a dobrou povrchovou úpravu, hladkost a odolnost.

Epoxidové dvousložkové barvy: nátěr pro speciálně vnitřní použití (sklady, parkoviště, metra, letiště obchodní centra atd.). Je odolný proti odírání a chemikáliím, rychleschnoucí. Epoxidové barvy jsou extrémně tvrdé. Epoxidová úprava, dvousložková vytvrzená polyamidem. Má vysokou odolnost pro vodě a různým chemickým nebo agresivním činidlům. Je doporučován pro svoji odolnost při silném provozu.

Polyuretanový dvousložkový nátěr: použití do interiéru i exteriéru. Vysoce odolný při silničním provozu. Rychleschnoucí a rychle vytvrditelný. Má podobu alkalického smaltu s vysoce kvalitní povrchovou úpravou. Charakterizován svou jednoduchou aplikací pomocí štětce nebo špachtle, stejně tak jako svými výbornými venkovními vlastnostmi – odolnost a zachování jasu. Vyniká svou tvrdostí, flexibilitou a odolností proti povětrnostním vlivům.
Textilní laky a plastisoly

Aplikace: tisk a sítotisk.

Tyto produkty absorbují světlo rychle a vyzařují je ve tmě po dlouhou dobu. Jsou to syntetické akrylové copolymery vysoce odolné vůči náhlým změnám teplot, praní, ohýbání a zahřívání.

Saténový a tixotropní charakter umožňuje přímou aplikaci, je rychleschnoucí a vysoce přilnavý na umělá a přírodní vlákna, včetně těch velice elastických a flexibilních.

Fotoluminiscenční laky na potisk textilu technikou sítotisku, jsou na bázi vody a vysychají při pokojové teplotě. Proces sušení může být urychlen použitím tepla. Jejich hlavní výhodou je luminiscence a odolnost proti praní a tření.  Pokud lak aplikujete na tmavé oblečení, doporučuje se použít jako první vrstvu bílou podkladovou bázi a poté 2 až 3 vrstvy fotoluminiscenčního laku.

Doporučuje se sušit na vzduchu po dobu 6 dnů. Pro sušení v troubě pak při teplotě mezi 100°C až 120°C. Také by mohl být použit fén v bezpečné vzdálenosti (po dobu 2 – 3 minut).

Textilní barvy se používají při práci s plátnem o 43 vláknech. Nedoporučuje se pro plátno větší než 60 vláken kvůli hustotě fotoluminiscenčního pigmentu.  

Fotoluminiscenční plastisol pro přímý tisk nebo přenos textilního tisku. Měl by být aplikován na bílý nebo jasný povrch. V případě použití na tmavé pozadí, doporučuje nanést první vrstvu bílého plastisolu.

Plastisol vysychá v sušící troubě při 150°C až  160°C (záleží na době sušení), tudíž nehrozí, že by podklad vysychal do dalšího dne.


 
Fotoluminiscenční PVC

Kategorie A: fotoluminiscenční PVC kategorie A disponuje svítivostí více než 260 milikandel po dobu 10 minut a více než 3000 minut dosvitu (až do úplného útlumu). Složení: 1,2 mm silná PVC vrstva, fotoluminiscenční vrstva a finální UV ochranná vrstva.

Kategorie B: fotoluminiscenční PVC kat. B disponuje svítivostí více než 150 milikandel po dobu 10 minut a více než 1600 minut dosvitu. Složení: 1,2 mm silná PVC vrstva, fotoluminiscenční vrstva a finální UV ochranná vrstva.Fotoluminiscenční vinyl

Kategorie A: fotoluminiscenční vinyl disponuje svítivostí více než 260 milikandel po dobu 10 minut a více než 3000 minut dosvitu. Složení 0,35 mm silný lepivý film na pružné PVC vrstvě, fotoluminiscenční vrstva a UV ochranná vrstva. Možné využití pro tisk a sítotisk.

Kategorie B: fotoluminiscenční vinyl disponuje svítivostí více než 100 milikandel po dobu 10 minut a více než 1400 minut dosvitu. Složení: 0,35 mm silný lepivý film na pružné PVC vrstvě, fotoluminiscenční vrstva a UV ochranná vrstva. Možné využití pro tisk nebo sítotisk.


 

Pro získání kompletních informací o produktech firmy Soluciones Luminiscente se obraťte na pracovníky Servis Centra.


Autor článku: Technologický tým Soluciones Luminiscentes