Reflexní akrylová barva pro silniční značení

26. 02. 2019

Reflexní akrylová barva společnosti Soluciones Luminiscentes  vytváří odraz, jakmile na ni dopadne přirozené nebo umělé světlo. Má vysokou krycí schopnost s vysokou koncentrací pevných látek. Může se aplikovat přímo na různé podklady jako dřevo, sklo, cement, kov a další, a to díky velmi dobré přilnavosti. Lze ji použít na značení nových chodníků/cest nebo při překrytí původních barev používaných pro dopravní značení.


ZPŮSOB POUŽITÍ
• Lze aplikovat štětcem, válečkem, airbrushem.
• Před samotnou aplikací je vhodné provést testovací nátěr.
• Vhodný k okamžitému použití. V případě potřeby lze zředit xylenem/toluenem. Pro aplikaci pomocí airbrush se doporučuje ředění max. 20% (tryska min. 1 mm a velmi malý tlak).
• Barva zasychá po 10 – 20 minutách (při T=20°C a relativní vlhkosti 65%). Pro aplikaci dalších vrstev se doporučuje nechat 3 až 4 hodiny (minimálně na jednu vrstvu) v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti.


CHARAKTERISTIKA
Barva byla vytvořena tak, aby dosáhla maximální přilnavosti a odolnosti na mnoha typech povrchů. Ačkoliv byla vytvořena pro použití ve městských či příměstských částech, zajišťuje větší bezpečnost na méně (nebo vůbec) osvětlených cestách. Vyrábí se v šesti barevných provedeních - červená, oranžová, zelená, modrá, žlutá, stříbrná. 

Autor článku: Technologický tým Soluciones Luminiscentes