x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Digitální inkousty

SERVIS CENTRUM a.s. prodává digitální inkousty Marabu v České republice. Firma Marabu, přistoupila před mnoha lety k vývoji a výrobě barev pro digitální tisk. Tyto barvy pod obchodním názvem MARA® Jet byly poprvé představeny na veletrhu Fespa v Madridu 2002. Postupem času vyvinula i UV a LED inkousty pod názvem ULTRA® Jet a inkousty na vodní bázi MAQUA® Jet a TEXA® Jet. Jako OEM dodavatel barev pro digitální tisk je firma aktivní od roku 1995. Při vývoji těchto barev se společnost MARABU orientovala především na tiskový stroj jako celek. Neřešila tedy pouze vzájemnou kompatibilitu barvy a konkrétní značky tiskové hlavy. S cílem dosáhnout maximální shody v celém rozsahu technického řešení pro daný stroj, společnost uplatnila své dlouholeté zkušenosti s barevnými pigmenty. Ty byly dlouhodobě testovány jak v povětrnostních testech, tak v reálných podmínkách. Přesná data a charakteristiky jednotlivých barev jsou obsahem technických listů.

 

Ředidlové inkousty

Ředidlové inkousty neboli solventní můžeme rozdělit na HARD, MILD (LOW, LIGHT), ECO. Liší se množstvím obsažených těkavých organických sloučenin (VOC), rychlostí schnutí, barevným gamutem, odolností, oblastí použití. Ředidlové inkousty jsou již od počátku nedílnou součástí velkoformátového tisku a jejich výhodou je výborný poměr cena x produkční rychlost.

UV a LED inkousty

Inkousty s největším potenciálem a rozmachem na trhu. Ke schnutí inkoustů nedochází odpařením ředidla, inkousty jsou vytvrzeny UV nebo LED světlem prakticky okamžitě po dopadu paprsků na povrch. Tyto inkousty se vyznačují výbornou použitelností na spoustu materiálů, sytostí barev, životností potisku a odolností vůči povětrnostním podmínkám. Z tohoto důvodu jsou velmi hojně používány zejména na exteriérové aplikace.

Inkousty, jak již napovídá nadpis, jsou založené na vodní bázi, z toho vyplývá, že nejsou odolné povětrnostním vlivům a nehodí se pro exteriérové aplikace. Velmi často je nutné tyto inkousty přelaminovat a chránit je tak před působením UV záření. Na druhou stranu mají výbornou barevnost a jsou výborné k použití v interiéru.

Více informací o inkoustech značky Marabu

>