x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Barvy pro sítotisk

SERVIS CENTRUM a.s. nabízí velké množství typů barev pro sítotisk a tamponový tisk. Toto množství není samoúčelné. Jednotlivé typy barev se liší v určitých specifických vlastnostech tak, aby pokryly co největší množství požadavků, které se mohou při tisku sítotiskem nebo tamponovým tiskem vyskytnout. Je to dáno tím, že sítotisk jako jediná tisková technika umožňuje určovat tloušťku natištěné vrstvy a také potisk nejrůznějších podkladů.

 

JAKÝ TYP BARVY?


Prvním kritériem pro volbu druhu barvy musí být potiskovaný substrát. Další výběr se odvíjí od vybavení tiskárny a z toho plynoucích možností použití barev ředidlových, vodou ředitelných nebo vytvrditelných UV světlem.

Dále je třeba zohlednit požadované vlastnosti konečného výrobku. To znamená především vzít v úvahu požadavky na stálost výrobku proti vlivům počasí (to znamená především vlivům UV záření, ale také vlhkosti, teploty, prachu a další). Dále je třeba uvážit, zda musí hotový výrobek odolávat chemikáliím, případně kterým, zda musí vykazovat určitý stupeň nezávadnosti (na hračky, pro nepřímý styk s potravinami), zda musí případně odolávat vyšším teplotám, mít určenou stálost na světle, možnost čištění nebo praní a v neposlední řadě jaká je předpokládaná životnost hotového výrobku. Od požadovaných vlastností barvy se také do jisté míry odvíjí i její cena.

Kromě konečných vlastností barvy je třeba také počítat s možnostmi existujícího tiskového zařízení v poměru k požadovaným nákladům tisku, možnosti skladování a expedice potištěných výrobků a dalšími logistickými podmínkami.

Obecně je možné počítat s tím, že UV vytvrditelné barvy umožňují rychlejší obrátku výrobků, to znamená, že doba mezi tiskem a možností balení nebo expedice je kratší. Další výhodou UV barev je to, že lze docílit jemnější tisky. Tím, že barvy nemají tendenci zasychat v sítě, lze používat velmi jemné sítoviny, nanášet nízké vrstvy a tím docílit i přesný tisk velmi jemných linek nebo rastrů. Také lesk docílený při tisku UV barvami je ředidlovými barvami nedosažitelný. Na druhou stranu existují tiskové práce, pro které tisk UV barvami není vhodný (tisk vysokých vrstev barvy, mnoha vrstev na sebe a některé další). Vyšší tištěná vrstva ředidlových barev obvykle znamená také lepší kryvost. Další výhodou ředidlových barev je skutečnost, že je možné je různými přídavnými prostředky upravit podle potřeby zakázky.

Více informací o sítotiskových barvách Marabu

>