x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Ředidlové barvy pro sítotisk

Z barev vhodných na potiskovaný podklad zvolíme barvu podle dalších požadavků – tedy podle toho, zda je tisk určen pro interiér nebo pro venkovní použití, zda je nutná chemická odolnost, předepsaný stupeň lesku, pružnost, případně podle dalších požadavků. Barvy by před tiskem měly mít přibližně teplotu prostředí. Všechny ředidlové barvy je nutné před tiskem promíchat a také naředit ředidlem. Výjimkou je pouze transparentní barva na dopravní značky. Ředidlo přidáváme velmi opatrně a v malém množství do speciálních odstínů, transparentních barev a barev pro rastrový tisk. Ostatní pomocné prostředky přidáváme podle potřeby, ale je vhodné si uvědomit, že hotová barva bez dalších přídavků (kromě ředidla) je optimálně připravena z výroby a přídavné prostředky bychom měli používat pouze v odůvodněných případech, kdy potřebujeme některé vlastnosti barvy modifikovat. Zvláště uvážlivě je potřeba přidávat zpomalovací ředidla s vysokým odparným číslem. Při příliš velkých dávkách mohou způsobit, že barva vůbec nezaschne. Některé prostředky (zvláště tužidla) je potřeba přidávat pečlivě navážené.

Při tisku je vhodné, aby na pracovišti byla dostatečná vlhkost vzduchu a výměna vzduchu klimatizací nepůsobila průvan. Dostatečná vlhkost vzduchu zmenšuje problémy se statickými náboji a současně omezuje zasychání barvy v šabloně. Pokud nejsou tisky sušeny v sušicím tunelu, je pro sušení tisků naopak vhodná častá výměna vzduchu, vyšší teplota a vyloučení vlhkosti.

Šablony i těrky očistíme od barev ihned po tisku a to tak, že zbytek barvy sebereme kartou a případně uchováme pro další použití, avšak nevracíme do původní ještě nepoužité barvy. Potom pečlivě dočistíme, nejlépe doporučenými prostředky, případně umístíme do mycího zařízení.

V každém případě je účelné seznámit se před použitím barvy s jejím technickým listem – návodem a s bezpečnostními předpisy v bezpečnostním listě nebo na obalech.  V případě pochyb, nejasností nebo problémů se obraťte na techniky firmy Servis centrum, kteří vám rádi pomohou.
 

Více informací o ředidlových barvách značky Marabu

Barvy Marabu

Převážnou část sortimentu barev pro sítotisk, tamponový a digitální tisk, které prodává Servis centrum je od německé firmy Marabu. Jedná se o soukromou společnost s dlouholetou historií. Firma je velmi inovativní a již mnoho let se orientuje spíše na technické aplikace jak v oblasti sítotisku, tak i tamponového tisku. Přesto však v ohnisku jejího zájmu jsou i barvy (včetně barev pro digitální tisk) pro grafické aplikace. Velkou výhodou spolupráce s tímto dodavatelem je, že je vybaven velkým oddělením pro vývoj nových typů barev a vylepšování stávajících, ale především je schopen poskytovat nám i našim zákazníkům rozsáhlou technickou podporu. V rámci této podpory jsou u Marabu školeni nejen naši technici, ale i zákazníci, jsou nám poskytovány vždy aktuální technické i bezpečnostní informace a v případě potřeby můžeme počítat s návštěvou specialistů u našich zákazníků. Po letech oboustranně úspěšné spolupráce se ukázalo, že naše volba před více jak 25 lety byla správná. To dokladuje i mnoho dlouhodobě spokojených uživatelů těchto barev.

 

>