x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Vyplněním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Lepidla pro tisk

Sítotisk jako jediná tisková technika umožňuje zvolit si tloušťku nanesené vrstvy. Tato unikátní vlastnost se využívá například k tisku lepidel (obvykle jako samolepů), ale i jiných druhů, případně materiálů, které mají specifické vlastnosti do jisté míry příbuzné s lepidly.

Lepidla se liší podle účelu použití, materiálů, na které mají být naneseny, lepivosti, barvy, podle toho, zda mají být snímatelná a případně podle dalších vlastností.

Při tisku lepidel je extrémně důležitá co nejvíce napnutá sítovina na vhodném rámu. Vzhledem k tomu, že se tiskne lepivý materiál, je nutné, aby se síto zvedalo okamžitě za těrkou. Toho lze docílit právě stálým, pevným a velkým napnutím sítoviny. Pro docílení požadované lepivosti je nutné striktně dodržet návod, především použít předepsanou sítovinu a předepsanou tloušťku vrstvy šablony.

Kromě lepidel určených pro aplikaci sítotiskem nabízíme i lepidla pro flokování, lepidla pro stříkání nebo přímo ve spreji, lepidla pro textilní tisk, speciální lepidla pro neviditelné slepování skla, lepení skla na kov a další speciální aplikace.

Všechny tyto materiály nachází uplatnění v grafických aplikacích, ale především v průmyslu – automobilovém, elektroniky a dalších pro lepení, laminaci a speciální účely.

 

UV vytvrzovaná lepidla

Lepidel vytvrzovaných UV světlem je široká škála. Jsou to jednak klasické samolepy a to jak permanentní, tak i snímatelné. Jednotlivé typy lepidel se liší přídržnou silou, substráty, na které jsou vhodná (a to včetně PE, PP), odolnostem proti teplotám, UV světlu a dalších. Jinou variantou UV lepidel jsou speciality, jako třeba lehce snímatelné vrstvy, které slouží buď ke krátkodobému použití nebo pro ochranu povrchu, nebo protiskluzové vrstvy a jiné.

Ředidlová lepidla

Lepidla pro tisk samolepicích vrstev na nejrůznější podklady a s různými vlastnostmi. Specialitou jsou lepidla pro výrobu obtisků i zcela transparentní (neviditelná) lepidla.

Informace ke konkrétním aplikacím získáte od našich techniků.

Disperzní - vodou ředitelná lepidla

Disperzní lepidla pro tisk samolepicích vrstev permanentních, i snímatelných. Jednotlivé typy lepidel se liší přídržnou silou, substráty, na které jsou vhodná (a to včetně PE, PP), odolnostem proti teplotám, vlhkosti, UV světlu a dalších. Specialitou jsou termoaktivní lepidla, vhodná například pro výrobu blistrových obalů. Nebo lepidla pro imitaci tetování.

Více informací o tiskových lepidlech značky KIWO