x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Lepidla pro tisk

Sítotisk jako jediná tisková technika umožňuje zvolit si tloušťku nanesené vrstvy. Tato unikátní vlastnost se využívá například k tisku lepidel (obvykle jako samolepů), ale i jiných druhů, případně materiálů, které mají specifické vlastnosti do jisté míry příbuzné s lepidly.

Lepidla se liší podle účelu použití, materiálů, na které mají být naneseny, lepivosti, barvy, podle toho, zda mají být snímatelná a případně podle dalších vlastností.

Při tisku lepidel je extrémně důležitá co nejvíce napnutá sítovina na vhodném rámu. Vzhledem k tomu, že se tiskne lepivý materiál, je nutné, aby se síto zvedalo okamžitě za těrkou. Toho lze docílit právě stálým, pevným a velkým napnutím sítoviny. Pro docílení požadované lepivosti je nutné striktně dodržet návod, především použít předepsanou sítovinu a předepsanou tloušťku vrstvy šablony.

Kromě lepidel určených pro aplikaci sítotiskem nabízíme i lepidla pro flokování, lepidla pro stříkání nebo přímo ve spreji, lepidla pro textilní tisk, speciální lepidla pro neviditelné slepování skla, lepení skla na kov a další speciální aplikace.

Všechny tyto materiály nachází uplatnění v grafických aplikacích, ale především v průmyslu – automobilovém, elektroniky a dalších pro lepení, laminaci a speciální účely.

 

UV vytvrzovaná lepidla

Lepidel vytvrzovaných UV světlem je široká škála. Jsou to jednak klasické samolepy a to jak permanentní, tak i snímatelné. Jednotlivé typy lepidel se liší přídržnou silou, substráty, na které jsou vhodná (a to včetně PE, PP), odolnostem proti teplotám, UV světlu a dalších. Jinou variantou UV lepidel jsou speciality, jako třeba lehce snímatelné vrstvy, které slouží buď ke krátkodobému použití nebo pro ochranu povrchu, nebo protiskluzové vrstvy a jiné.

Ředidlová lepidla

Lepidla pro tisk samolepicích vrstev na nejrůznější podklady a s různými vlastnostmi. Specialitou jsou lepidla pro výrobu obtisků i zcela transparentní (neviditelná) lepidla.

Informace ke konkrétním aplikacím získáte od našich techniků.

Disperzní - vodou ředitelná lepidla

Disperzní lepidla pro tisk samolepicích vrstev permanentních, i snímatelných. Jednotlivé typy lepidel se liší přídržnou silou, substráty, na které jsou vhodná (a to včetně PE, PP), odolnostem proti teplotám, vlhkosti, UV světlu a dalších. Specialitou jsou termoaktivní lepidla, vhodná například pro výrobu blistrových obalů. Nebo lepidla pro imitaci tetování.

Více informací o tiskových lepidlech značky KIWO

>