x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Těrky, držáky, korýtka

Francouzská firma FIMOR nabízí ucelený a propracovaný systém těrkových materiálů - od kvalitních polyuretanových materiálů, přes hliníkové profily držáků pro ruční i strojní tisk až po brusky těrek a další pomůcky. Všechny polyuretanové těrky Serilor® jsou vyráběny počítačem kontrolovanými licími procesy, které garantují stejnoměrnost výroby od šarže k šarži. Těrkové materiály se vyrábí v několika tvrdostech a v pěti různých tvarech hran, oblíbené jsou třívrstvé profily složené z vrstev různé tvrdosti. Držáky těrek připravujeme v délce podle požadavků zákazníka. Serilor® je pravděpodobně nejvíce exportovanou značkou těrkových gum na světě. Firma FIMOR má za sebou historii nepřetržitého vývoje s novými recepturami polyuretanu a vývojem produktů určených pro sítotiskový průmysl. 

 

Těrkové materiály SERILOR®

SERILOR® SR1 & SR3

osvědčený typ ekonomické gumy FIMOR serilor ® SR se standardně prodává ve více nez 70 zemích. Těrkové materiály SERILOR SR se vyznačují svojí univerzálností a proto jsou vhodné pro většinu grafických i průmyslových aplikací. K dispozici jsou v následujících tvarech profilů..

SERILOR® HR1 & HR3

Nejvyšší kvalita polyuretanu FIMOR s nejlepší kombinací odolnosti vůči otěru i chemikáliím, serilor® HR je nejrychleji rostoucí produkt výrobního programu. Těrky SERILOR HR najdou uplatnění zejména v průmyslových aplikacích a tam, kde je požadována dlouhodobá odolnost  těrky v průběhu tisku. K dispozici ve standardních tvarech profilů.. 

SERILOR® TXS3     

Serilor®TXS3, jak napovídá už samotný název, je nová verze z populární série těrek Fimor serilor®SR určená především pro potisk textilu. Těrka je složena ze dvou venkovních velmi měkkých vrstev s tvrdostí 55 Sh a prostřední tvrdé vrstvy s tvrdostí 90 Sh. Nové složení vychází z přání zákazníků z řad tiskařů na textil, kteří při vysoké vrstvě nanášené barvy požadovali zachování detailů a precizní a přesné okraje tisku. To však u stávajících těrek představovalo dvě navzájem se vylučující podmínky. O tom, že se vývoj nové série zdařil, svědčí i skutečnost, že známý učitel a organizátor kurzů tisku na textil Charlie Taublieb (Charlie’s Corner) byl mezi prvními testujícími těrek TXS3 a téměř okamžitě je zařadil do svých vzdělávacích seminářů.

Přestože je těrka TXS3 primárně určena pro tisk na tmavé textilie, je její použití vhodné také při tisku velmi hustými barvami, gely, ale i vodou ředitelnými a discharge barvami. Zkrátka všude, kde je třeba natisknout vysokou vrstvu hustým médiem. Vzhledem k tomu, že těrka TXS3 je vyrobena na polyuretanové bázi ověřené v sérii SR, je vhodná samozřejmě i pro netextilní aplikace všude tam, kde je požadována vysoká vrstva při zachování přesnosti v detailech. Díky inovacím výrobních zařízení, které společnost Fimor provedla v posledních měsících, vám můžeme nabídnout třívrstvou těrku s velkými rozdíly tvrdostí mezi jednotlivými vrstvami, a přesto s výbornou odolností lepeného spoje. Těrka TXS3 je dostupná v pásech 50×9,5×3660 mm a pozná se podle barevnosti oranžová-bílá-oranžová.

 

Nabízíme ovrstvovací korýtka z hliníku, jejichž dvě hrany se liší svým poloměrem zakřivení. Kulatější hrana s větším průměrem se používá k základnímu ovrstvení, ostřejší hrana se používá k dodatečnému vyrovnání vrstvy emulze. Korýtka připravujeme v délce podle požadavků zákazníka.

Vzhledem k tomu, že hliník není jako materiál příliš tvrdý, je třeba s korýtkem zacházet opatrně, aby se hrany nepoškodily.

>