x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Lepidla

Lepidla pro nalepování sítoviny na rámy

Nalepení  sítoviny na rám je velmi důležitou součástí přípravy sítotiskové šablony. Správně nalepená sítovina si udržuje napnutí po velmi dlouho dobu i při velké zátěži. Důležitá je rovněž odolnost lepidel pro nalepení sítoviny proti různým druhům čisticích médií, které se při mytí šablon používají. Lepidla také nesmí časem křehnout, aby nezpůsobila protržení sítoviny v místech, kam se nechtěně dostala mimo rám při nalepování. Pro zvýšení životnosti nalepení je možné nalepení přelakovat ochranným lakem (zvláště vhodné při mytí rámů v automatických myčkách). Ochranné laky se vyrábí v různých barvách, což navíc umožňuje rozlišovat rámy různou barvou přelakování). Kvalitní nalepení předpokládá správnou přípravu ploch určených k lepení.

Vyrábí se lepidla ředidlová nebo UV vytvrzovaná.

Ředidlová lepidla

Dvousložková ředidlová lepidla se vyrábí v několika variantách. Liší se rychlostí zasychání, barvou, viskozitou. Výhodou pomaleji schnoucích lepidel je delší doba zpracovatelnosti namíchané směsi lepidla s tužidlem. Pro zvláště hrubé tkaniny se dodává lepidlo s vyšší viskozitou. Pro extrémní nároky lepidlo s vyšší odolností vůči různým ředidlům, zvláštní lepidlo se dodává pro lepení ovrstvených sítovin.

V každém případě je nezbytné používat namíchanou směs lepidla s tužidlem pouze po doporučenou dobu. Poté hrozí výrazné zhoršení kvality nalepení, i když směs lepidla s tužidlem vypadá pořád stejně.

UV vytvrzovaná lepidla

Jednosložková reaktivní lepidla mají výhodu všech UV vytvrditelných materiálů, totiž to, že jsou prakticky téměř okamžitě vytvrzená a lze je hned použít. Dodávají se ve dvou různých viskozitách, třetí typ je speciálně vyráběn pro zařízení G-BOND UltraCure.  Délka vytvrzení závistí na nanesené vrstvě lepidla a vzdálenosti lepených částí od zdroje UV světla. Pro vytvrzení lepidel na rámu existují i speciální záblesková zařízení.

Více informací o lepidlech značky Kiwo

>