x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Rámy

Rámy pro sítotisk jsou základem kvalitní šablony. Pro průmyslový tisk, produktivní grafický tisk i jednotlivé, avšak kvalitní tisky, jsou nezbytné rámy kovové. Obecně by rámy pro sítotisk měly být voleny tak, aby okolo motivu zůstalo dostatek místa. U rámů o straně asi jeden metr se doporučuje 10 cm na každé straně od motivu. Důležitý je povrch rámů – ten by měl být upraven tak, aby se sítovina dala na rám dobře a pevně nalepit.

 

Rámy z profilů z hliníkové slitiny se pro sítotiskovou praxi osvědčily nejlépe – jsou dostatečně pevné, mají dlouhou životnost, jsou lehké. Aby však vyhověly požadavkům na ně kladeným, je nezbytné, aby byly vyrobeny z vhodné slitiny, z vhodného profilu i vhodné tloušťky stěn podle velikosti rámu.  Důležité také je, aby se při svařování nedeformovaly a zůstaly rovinné a v neposlední řadě, aby v nich nezůstaly dírky, kterými by se do nich při mytí nebo odvrstvování mohly dostávat čisticí kapaliny.

 

Pro některé stroje (obvykle pro tisk z menších šablon) se používají ocelové rámy.  I zde je důležitý povrch rámů. Musí umožnit kvalitní a pevné nalepení sítoviny.

 

Pro některé aplikace se používají zcela speciální rámy. Například pro textilní tisk konfekce se někdy používají samonapínací rámy. Jsou to rámy, na které je sítovina napnuta mechanickým způsobem (místo nalepení).

>