x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Laky a speciální barvy

Jedinečné vlastnosti sítotisku a tamponového tisku se výborně uplatňují při tisku speciálními materiály.  Výhodami sítotisku v této oblasti jsou: vysoká kryvost, možnost nanesení vysoké vrstvy, možnost nanesení definované tloušťky vrstvy, možnost tisknout hrubé částice a konečně to, že lze potiskovat téměř všechny materiály a tvary.

 

JAKÝ DRUH ZBOŽÍ?


Nemusí se jednat výhradně o barvy a laky. Lze nanášet lepidla, reagencie, lubrikační materiály, vodivé, magnetické nebo izolační vrstvy, ochranné vrstvy, lesklé vrstvy, zdrsněné vrstvy a další. Tyto materiály můžeme rozdělit na funkční a efektové.

Mezi funkční materiály patří především lepidla tištěná sítotiskem, ochranné vrstvy pro leptání a pískování, ochranné slupovací vrstvy, zdrsňovací vrstvy, haptické laky (3 D), ochranné laky. Ochranné laky mohou mít, zvláště při parciálním nanášení, současně i estetickou funkci.

Efekty v sítotisku jsou kombinací postupů, materiálů a procesů při zhotovování výrobků se zvláštními optickými i funkčními vlastnostmi. Důležitá je spolupráce grafika a tiskaře tak, aby tiskař byl schopen říci, co je možné realizovat a grafik přinášel nové ideje. Někdy vyžaduje tisk těchto speciálních tiskových médií i zvláštní šablonovou techniku. Vzhledem k tomu a také s ohledem na velký sortiment těchto barev, laků a dalších tiskových médií, je vhodné konzultovat požadavky s techniky firmy SERVIS CENTRUM a.s., kteří mohou pro danou zakázku navrhnout technicky i ekonomicky vhodné řešení.

>