x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Laky a ochranné vrstvy

Laky se mohou používat pro zvýšení lesku tisku nebo naopak pro zmatnění. Případně lze zajímavých efektů docílit kombinací matných a lesklých laků. Dále se laky využívají jako mechanická ochrana, ochrana proti vlivům prostředí, při venkovním použití se pak s výhodou používají laky s UV filtry pro dosažení delší živostnosti barev venku. K většině typů ředidlových barev jsou dodávány i laky. Speciální efekty a nejvyšší lesk však lze docílit pouze UV laky. Vhodnými UV laky a jejich kombinací lze docílit lesk, mat, strukturu nebo haptický efekt (např. braillovo písmo).

Zdrsňovací laky

Některé strukturní UV laky lze použít pro různé efekty například jako kontrast k lesklým lakům. Jejich hlavní oblastí použití jsou technické aplikace. Hrubší struktura působí lom světla a tím omezení nežádoucího lesku povrchu. Jiným využitím jsou speciální laky, které lze použít jako protiskluzové plochy. Některé z těchto laků jsou vyráběny standardně, jiné je možné objednat podle specifických požadavků.

Reliéfní laky (3D)

Reliéfní laky jsou speciální UV laky, které umožňují vytvářet při tisku až několikamilimetrové vrstvy při zachování ostrých hran motivů. Mohou se také kombinovat s podtiskem pestrých barev. Laky jsou jiné pro použití při rychlém nebo při pomalém tisku. Velmi důležitá je při jejich zpracování šablonová technika. K nanášení vysokých vrstev laků je potřebná vysoká šablona s ostrými hranami motivů. Pro její zhotovení jsou dodávány speciální emulze. V případě potřeby vám vhodnou šablonu mohou zhotovit odborníci firmy SERVIS CENTRUM a.s.