x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Bruska na těrky

Bruska těrek zajistí dokonale ostré hrany pro nejnáročnější aplikace. Řešení vhodné zejména pro větší provozy šetří čas zaměstnanců i provozní náklady, neboť opotřebovaná těrka může být opakovaně vrácena do stavu nového materiálu, bez nutnosti ji předávat dodavateli služby.

Brusky jsou vysoce přesné stroje určené pro broušení hran strojních i ručních těrek pro sítotisk do maximální délky 2500 mm (dle modelu). Pracují metodou oběžného brusného pásu. Tento systém umožňuje dosažení naprosté čistoty a geometrické přesnosti hrany sítotiskových těrek. Základ stroje tvoří nosná konstrukce z ocelových plechů určená pro montáž na zeď s tyčemi podélného vedení. Celková přesnost broušení je zajištěna především dokonalým vedením brusné jednotky podél upínací lišty těrky a přesným nastavením záběru pomocí mikrometrického šroubu. Po vedení volně pojíždí brousící hlava, na které jsou uchyceny dvě celohliníkové kladky s brusným pásem. Brousící hlava je výškově nastavitelná pomocí regulačního šroubu.

TECHNICKÉ ÚDAJE SSG 1350 SSG 1700
Max. délka těrky 1350 mm 1700 mm
Rychlost bruskného pásu 12 m/s 12 m/s
Provozní napětí 3 N PE 400 V, 50 Hz 3 N PE 400 V, 50 Hz
Příkon 180 W 180 W
Přípojka el. energie 3 x 16 A, jistič 16 C 3 x 16 A, jistič 16 C
Celková hmotnost 111 kg 119 kg

Automatické brusky SSG AUTO

Brusky jsou robustní vysoce přesné stroje určené pro automatické broušení hran strojních těrek pro sítotisk do maximální délky 4000 mm (dle modelu). Stejně jako poloautomatická i automatická varianta pracuje metodou SVECIA, to znamená za použití oběžného brusného pásu, což umožňuje dosažení naprosté čistoty a geometrické přesnosti hrany sítotiskových těrek. Automatické brusky mají robustní konstrukci, jejímž základem je masivní rám, zajišťující dostatečnou stabilitu a přesnost zařízení i při brusných délkách přes 3 metry. Takové délky těrek však kladou na brousící stroje další specifické nároky – nejde jen o dostatečně stabilní systém vedení brusné hlavy se seřiditelnou rovinností, ale zejména o funkci broušení hrany těrky do oblouku. Za tímto účelem je na levé boční straně umístěna otočná páka s orientační stupnicí po obvodu, která umožňuje nastavení míry zakřivení vedení brousící hlavy.

Brusná hlava, jejímž základem jsou opět masivní celohliníkové kladky s brusným pásem, je výškově nastavitelná šroubovým mechanismem pro seřízení výchozí polohy (výšky) broušení. Broušené těrky se upevňují na upínací lištu o rozměrech 40x40mm, která je nastavitelná i pro broušení úhlové či šípové těrky. Její polohu zajišťují aretační šrouby na obou bocích brusky. Automatický postup broušení je řízen programovatelným PLC automatem. Po upevnění těrky a seřízení polohy brousící hlavy můžeme na displeji obslužného panelu nastavit potřebné parametry brousícího programu – zejména míru zbroušení těrky v podobě kroků zdvihu brousící hlavy a počet cyklů broušení při jednotlivém zdvihu. Na přání je dodávána příruba a sací jednotka pro okamžité odsávání vzniklých nečistot. Celek je lakován kvalitním dvousložkovým lakem, součástky pokoveny.

TECHNICKÉ ÚDAJE SSG X AUTO
Max. délka těrky (dle modelu) 2000 - 4000 mm
Rychlost brusného pásu 12 m/s
Provozní napětí 3 N PE 400 V, 50 Hz
Příkon 800 W
Přípojka el. energie 3 x 16 A, jistič 16 C
Celková hmotnost (dle modelu) 350 - 500 kg
>