x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Stroje pro potisk rotačních i jiných těles

Potisk na rotační tělesa je specifický v tom, že je nutné, aby se tělesa během tisku otáčela. Proto se i principiálně liší konstrukce tiskových strojů – netiskne se na ploše, ale v prostoru. I na rotační tělesa je možné tisknout jednou i více barvami. Jednou i více barvami lze tisknout i na stroji s jedinou tiskovou jednotkou. Pokud je předmět vyroben tak, že lze vždy stejně polohovat, nečiní problém průchod strojem při tisku dalšími barvami. Pokud předmět nelze přesně a jednoznačně vždy stejně polohovat, musí být pro tisk následných barev stroj vybaven snímačem, který je schopen předmět polohovat podle prvního tisku.

Pro efektivní tisk velkých nákladů je však nutné použití automatů pro tisk více barev. Ty mohou být koncipovány jako několik tiskových a UV vytvrzovacích stanic v řadě nebo jako CNC stroje, kdy je potiskovaný předmět upevněn a pohybuje se pod jednotlivými tiskovými, vytvrzovacími nebo upravovacími stanicemi.

 

MAGRA UNI

SERVIS CENTRUM a. s. vyrábí úspěšně sítotiskové stroje MAGRA již 15 let a kromě Česka tyto stroje spolehlivě tisknou také v Německu a Francii. Za tuto dobu je již známo, že s MAGROU můžete tisknout plošně až do formátu 880 × 1250 mm a to buď v poloautomatickém režimu, kdy obsluha pouze nakládá a vykládá, anebo ve třičtvrtěautomatickém režimu, kdy je za strojem zařazen např. sušící tunel a vykladač a obsluha pouze nakládá. V každém případě však šlo pouze o plošný tisk. Až doposud, protože rodina MAGRA se rozrostla o nový univerzální sítotiskový stroj MAGRA UNI, který umí tisknout plošně, ale i rotačně.

Vlastní konstrukce a výroba se dlouhodobě osvědčila proto, že zákazníkům dokážeme zajistit kvalitní podporu a servis, přičemž právě kvalitu a technické funkce stroje máme plně pod kontrolou. Proto jsme tuto koncepci neopustili ani nyní a na základě 15ti letých zkušeností jsme pro vás sestrojili zcela nový stroj, kterým můžete tisknout jak plošně, tak i rotačně. Soustředili jsme se na jednoduchost a spolehlivost konstrukce, opět jsme použili komponenty renomovaných značek a tak i po mnoha letech provozu jsou tyto díly volně dostupné po celém světě.

Již z názvu MAGRA UNI je znát záměr vytvořit opravdu univerzální stroj a to se vskutku podařilo přímo bezkonkurenčně. Stroj si můžete koupit samostatně a postavit si ho na vlastní stůl, na kterém budete tisknout. Takto můžete tisknout plošně motiv až do rozměru 800 × 300 mm na předměty vysoké až 300 mm
anebo můžete tisknout rotačně po celém obvodu až do průměru 95 mm. Pokud netisknete po celém obvodu, můžete motiv o velikosti 300x300 mm tisknout rotačně na válcové předměty až do průměru 300 mm. Ke stroji však takový pracovní stůl s nerezovou deskou můžeme samozřejmě dodat a jeho velkou výhodou je spousta úložného prostoru umožňujících udržovat pracoviště uspořádané, přehledné, čisté a bezpečné. Další variantou je stojan, na který stroj postavíte. Také má úložné prostory, ale hlavně je vybaven výškově nastavitelným stolem. V této konfiguraci potisknete plošně či rotačně předměty vysoké až 1 m. Protože celý
stroj je vměstnán do jediné skříně obsahující elektroinstalaci, řídící systém, ale i vlastní mechanické vedení s vysokým zdvihem až 320 mm, lze obecně říci, že na co stroj postavíte, na tom můžete tisknout ať už na podlahu či na předměty v sofistikované automatické lince.

Ovládací SW je vybaven místy pro propojení s okolním prostředím, a tak cyklus provedení tisku může být řízený senzorem z jiného systému, či stroj naopak může sám dávat signály dalším periferiím.

Tato univerzálnost přináší různé mechanické podmínky a požadavky na pohyb. Proto je v SW speciální funkce, kterou lze pohyb stroje omezit, aby například nenarazil do přípravku malého potiskovaného výrobku, nebo naopak lze rozsah pohybu zvětšit, když se tiskne na vysoký díl.

Aby vyjímání a vkládání potiskovaného předmětu do přípravku bylo pohodlné, můžete využít buď již zmíněného vysokého zdvihu a síto vysoko odstavit nebo pro velké předměty při plošném tisku lze zakládat potiskovaný předmět na výsuvný stůl, který se vysune přímo před operátora až do vzdálenosti 400 mm. Operátor pak snadno vidí výsledek tisku a pohodlně založí, či vyjme díl z přípravku. Vysoký zdvih je možno pro rychlou produkci omezit.

Přestavění stroje z plošného na rotační tisk zabere navíc max. 10 min, mimo čas na výměnu a seřízení přípravku, jako pro každý projekt. Upínání síta je pneumatické. Mechanický pohyb zajišťují bezúdržbové pohonné jednotky Minimotor s odměřováním SIEMENS a lineární vedení HiWIN. Pohyb těrky a předtěrky je pneumatický a kompletně vybaven výhradně díly SMC. Nastavitelný je tlak těrky, tlak sevření přípravku a tlak pro dofukování rotačních předmětů.

Protože MAGRA UNI je skutečně univerzální stroj, vyvinuli jsme novou kompaktní tiskovou hlavu, která umožní snadné a rychlé nastavení tiskových podmínek, jak pro rotační tisk např. na obal rtěnky, tak
i pro plošný tisk velkých dílů. Standardní šířka tiskové hlavy je 200 mm, ale dodáváme i rozměrnější 350 mm anebo naopak menší 100 mm pro úzké tisky. Úhel těrky lze snadno nastavit a přitom ostatní geometrii
tisku co nejvíce zachovat.

 

OBECNÉ PARAMETRY  
El. napětí 220 V, 50~60 Hz
El. příkon do 830 W
Rozměry stroje (bez podstavce) 750 x 850 x 1200 mm
Hmotnost cca 150 kg
Spotřeba vzduchu na 1 zdvih 0,74 litrů (nezahrnuje přípravek)
Maximální tlak vzduchu 5 - 7 bar
Výška profilu rámu tiskové formy 20 - 30 mm
Maximální rychlost těrkového vozu 550 mm/s
ROTAČNÍ TISK  
Maximální potiskovaná plocha 300 x 300 mm (Prům. až 9,5 cm po obvodu)
Kapacita - max. potiskovanou plochu 900 cyklů/h
Maximální velikost rámu 600 x 500 mm
Maximální potiskovaný průměr až 1200 mm
PLOŠNÝ TISK  
Maximální velikost potiskované plochy 800 x 300 mm
Kapacita - max. potiskovanou plochu 700 cyklů/h
Maximální veliksot rámu 1000 x 500 mm

 

>