x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Korona, Ožeh, Plazma

Některé inertní plasty, které nenapadají běžná ředidla používaná v sítotiskových a tamponových barvách mají tak nízké povrchové napětí, že je barvy nesmáčí a proto je nelze potisknout.  Kromě plastů mohou stejné vlastnosti vykazovat i některé lakované povrchy, upravené sklo a další materiály. Povrch těchto materiálů musí být před tiskem upraven tak, aby se vhodně zvýšilo jeho povrchové napětí. Hodnota povrchového napětí potřebná pro tisk je různá podle druhů barev. Nejčastěji (pro většinu ředidlových barev) stačí 38 mN/m, UV barvy vyžadují vyšší hodnoty.

Povrchové napětí je možné upravit chemicky nebo plazmatem. Plazma je neutrální plynové médium, které obsahuje ionty a elektrony odtržené z elektronových obalů. Povrchové vlastnosti materiálu jsou změněny vlivem navázání nových funkčních skupin v plazmovém výboji. Materiál potom vykazuje zvýšenou povrchovou energii, dochází ke zlepšení smáčivosti povrchu a výraznému zlepšení adhezních vlastností při tisku barev, laků, lepidel a dalších médií.

Přechod na plazmový stav je možné docílit různými druhy řízeného elektrického výboje nebo plamenem.

Volba úpravy mezi plamenem a korónou není úplně jednoduchá. Nabízíme zařízení pro ožeh plamenem a pro úpravu povrchu korónovým výbojem. Zařízení mohou být koncipována jaké jednoduchá ruční nebo jako integrovaná do linky.

 

>