x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem
reakce na odeslanou zprávu. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se
zásadami ochrany osobních údajů
.

Výroba sítotiskových šablon

Zhotovujeme sítotiskové šablony na zakázku. Máme k dispozici řadu jakostních emulzí. Výběr emulze záleží na použitém tiskovém médiu (emulze odolné proti vodě nebo proti ředidlům nebo univerzální), na předpokládaném nákladu tisku, případně na dalších kritériích (zvláště vysoké vrstvy, cena apod.) U speciálních šablon můžeme zhotovit šablonu podle požadované výšky emulze nad tkaninou (EOM), případně se specifickou hodnotu nerovnosti povrchu Rz. Ke každé zakázce je vyhotoven protokol se všemi nezbytnými údaji.

Kvalita šablony je určující pro výsledek tisku, rádi vám poradíme s výběrem.

Sítotisková šablona se skládá z rámu, napnuté sítoviny a vlastního motivu vytvořeného na  sítovině.  Samotná na rámu napnutá sítovina je choulostivější na mechanické poškození i ušpinění než hotová šablona. Pro sítovinu platí, že čím jemnější je sítovina, tím je choulostivější na mechanické poškození, které se může projevit buď jako dírka nebo jako v určitém místě chybějící jedno nebo více vláken (podobně jako puštěné očko na punčoše). To znamená, že šablony i jen napnuté sítoviny je třeba skladovat a přepravovat tak, aby nepřišly do styku s ostrými předměty. Dále je nutné chránit šablony před prachem a obecně znečištěním. Sítovinu před nanášením šablony je vždy nutné odmastit a pečlivě usušit. Šablonu i při šetrném skladování je vhodné před tiskem pečlivě zkontrolovat, aby při tisku nedošlo vlivem nečistot na šabloně, k jejímu mechanickému poškození. Šablony se skladují ve svislé poloze a chráněné před nadměrnou vlhkostí a prachem. Při skladování při teplotách, které se silně liší od teploty v tiskovém provozu, je vhodné šablony temperovat (skladováním několik hodin před tiskem v tiskárně).

Samozřejmostí by mělo být co nejpečlivější očištění šablony od barev a to co nejdříve po ukončení tisku. Jen zavčas a pečlivě očištěná šablona může být znovu použita pro tisk nebo odvrstvena

Je účelné, aby šablony byly přehledně popsány. To znamená především, aby na nich byl zapsán druh (hustota) sítoviny, druh použité emulze (aby bylo zřejmé, zda jsou odolné vodě nebo ředidlům), případně datum zhotovení a další údaje (podle druhu provozu). Určitou možnost představují speciální barevné laky na olakování nalepení sítoviny na rámu. Barevný sortiment umožňuje rozlišení typů sítovin podle barvy použitého laku.

>